Genel Bilgi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, açılış ve mezuniyet töreni, spor müsabakası, bahar şenlikleri, kongre, konferans, sempozyum, sergi, panel ve seminer gibi etkinlikleri planlayıp Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ile ortak olarak yürütmektedir.

Bunun yanı sıra basın toplantıları, basın bildirileri, tanıtım etkinlikleri ve tanıtım malzemelerinin hazırlatılması Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, üniversitemiz yıllık programında yer alan etkinliklere ait görüntü, fotoğraf ve haberlerin yazılı ve görsel basına iletilerek kamuoyuna duyurulması görevini de yürütmektedir.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Üniversitenin facebook, youtube , twitter ve benzeri sosyal paylaşım sitelerinde üniversiteye ait sayfa oluşturulması ve bu sitelerde kaynak ve içerik paylaşımının düzenlenmesi ve kontrolünü sağlamaktadır.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, üniversitenin düzenlediği etkinlikleri YÖK’ün Faaliyet Bilgi Sistemine ve üniversitemiz web sayfasında yer alan etkinlik takvimine girilmesi görevini yerine getirmektedir.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Uluslararası öğrencilerin Türkiye’deki Üniversitelere ulaşılabileceği bir platform olan www.studyinturkey.gov.tr adresine üniversitemiz bilgilerinin girilmesini sağlamaktadır.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, üniversitemiz fakülte ve yüksekokullarında bulunan kantinlere merkezi duyuru sisteminin kurulmasının planlanması, hayata geçirilmesi ve düzenlenmesi görevini yerine getirmektedir.

Son Güncelleme Tarihi:20.12.2016