Genel Bilgi
          Fakültemiz mevcut bulunan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü 14 öğretim üyesi, 15 öğretim görevlisi 4 Araştırma görevlisi ve 18 idari personel ile nitelikli eğitim-öğretim yapmayı hedefleyen bir kadroya sahiptir. Fakültemiz, çağdaş spor bilimi teknolojilerindeki gelişmelere katkıda bulunmak, bu alandaki güncel gelişmeleri takip ederek, araştırıcı, sorgulayıcı, çözümleyici düşünce yapısında olan, değişen dünya koşullarında topluma liderlik yapabilecek insani değerlere saygılı, toplum sağlığı açısından sporun öneminin bilincinde olan modern sporcu eğitim metotlarını benimsemiş, Atatürk İlkelerine ve Cumhuriyetin değerlerine bağlı, demokrasi bilinci yerleşmiş spor adamları yetiştirmeyi, ulusal ve uluslararası alanda spor biliminde saygın kurumlar arasında yer almayı misyon edinmiştir.
          Fakültemiz hizmetlerini Bor Yolu 9. kilometrede 188.317.51 m² alan içerisinde bulunan 3 adet kapalı spor salonu, 1 adet fizyoloji laboratuarı, 1 adet anatomi dersliği, 1 adet masaj salonu, 1 adet dağcılık odası, 1 adet aerobik step ve ritmik jimnastik salonu, 1 adet fitness salonu, 1 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet seminer salonu, 8 adet projeksiyon cihazı donanımlı toplam 9 dersliği ile yüksekokul öğrencilerimize eğitim ve öğretim hizmetlerini sunmaktadır.
          Fakültemizde mevcut bulunan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği bölümlerinden 8 (sekiz) yarıyıllık eğitim ve öğretim süresini başarılıyla tamamlayan öğrencilerimiz Beden Eğitimi Öğretmeni ve Branşlarında II. Kademe Antrenör unvanını almaktadırlar. 
Son Güncelleme Tarihi:14.01.2020