Microsoft Imagine Üyelikleri

Microsoft Imagine, üniversite öğrencilerinin, Microsoft yazılım geliştirme ve tasarım araçlarını ücretsiz olarak edinmelerini sağlayan bir servistir. Bu kapsamda üniversitemiz akademik birimleri içerisinde belirli şartları taşıyan (FeTeMM) Mühendislik, Tıp ve Fen-Edebiyat Fakültesi Fen Bilimlerinde okuyan tüm Öğrenciler ile Akademik Personelin kullanımı için Microsoft  işbirliğiyle sağlanan Microsoft Imagine Premium hesabı açılmıştır.

 

Bu birimler dışındaki öğrenci ve personel ise https://imagine.microsoft.com/en-us/dashboard adresinden kişisel  yada  öğrenci epostalarını kullanarak üye olabilir ve Microsoft Imagine Standart servisini  kullanabilirler. 

Microsoft Imagine Premium hesabı ile indirilen tüm program ve servisler akademik çalışmalarda kullanılmalı, ticari çalışmalarda kullanılmamalıdır. Kullanım rehberi için internet adresini inceleyebilirsiniz https://imagine.microsoft.com/tr-tr/institutions/faq

 

FeTeMM bölümlerde yer alan öğrenci ve akademisyenlerin Microsoft Imagine Premium Hesabını Öğrenci otomasyon sistemine (OGRIS)  giriş yaparak Başvurular/ Microsoft Imagine sayfası üzerinden aktif edebilir ve kullanabilir.

 

Bu servisi kullanmak için kayıt olduğunuzda Ad,Soyad, Öğrenci No ve e-posta bilgileriniz Microsoft ile paylaşılacaktır.Son Güncelleme Tarihi:31.07.2018