Kazakistan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı Bitkisel Üretim Daire Başkanı Sultanov Azat’tan Rektörümüze Ziyaret

Ahiler Kalkınma Ajansı, Niğde TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ve Nevşehir TSO İşbirliğinde düzenlenen  Kazakistan Alım Heyeti Faaliyeti kapsamında Niğde’de bulunan, Kazakistan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı Bitkisel Üretim Daire Başkanı Sultanov Azat ve Türkistan, Çimkent ve Amatı eyaletlerinden iş insanlarının yer aldığı heyet Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’a ziyarette bulundu.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak soydaşlarımız ile bağlarımızı kuvvetlendirmek ve devamlılık sağlamak adına Türk Dünyası ülkeleri ile sürekli işbirliği içinde olduklarını vurguladı ve Kazakistan’ın da bu bağlamda önemli bir ortak olduğunu ifade etti. Rektörümüz ayrıca, ziyaretten duyduğu memnuniyetini de heyet başkanı Sultanov Azat’a iletti.

Heyet başkanı Kazakistan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı Bitkisel Üretim Daire Başkanı Sultanov Azat ise TR 71 bölgesinin (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerini kapsayan bölge) önemli bir üretim potansiyelinin olduğunu ifade ederek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve bu bölge ile ilişkilerin artması için çaba sarf edeceklerini belirterek Rektörümüze göstermiş olduğu misafirperverlik dolayısıyla teşekkür etti.