Öğretim Üyelerimizden Tıp Alanına Katkı Sağlayacak Kitap

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerimiz Doç. Dr. Eylem Taşkın Güven ve Dr. Öğr. Üyesi Celal Güven ile Adıyaman Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yusuf Sevgiler editörlüğünde, uluslararası yayınevi “IntechOpen” İngiltere Londra basımlı “Mitochondrial Diseases (Mitokondriyal Hastalıklar)” isimli bir kitap yayınlandı.

 

Öğretim üyelerimizin editörlüğünü yaptıkları kitapta; “Pyrethroid Insecticides as the Mitochondrial Dysfunction Inducers (Mitokondriyal Fonksiyon Bozukluğu İndükleyicileri Olarak Piretroid Böcek öldürücüler)” ve “Mitochondrial Dysfunction Associated with Doxorubicin (Doksorubisin ile İlişkili Mitokondriyal Fonksiyon Bozukluğu)” konu başlıklarından oluşan bölüm yazarlığı da bulunuyor.

 

Mitokondriyal hastalık ile kardiyak yetmezlik, kanser, Alzheimer ve Parkinson hastalıkları gibi bazı hastalıklar arasındaki karmaşık ilişki hakkında güncel bilgiler sunan kitabın, özellikle tıp alanında, yaşam bilimleri ile ilgilenen okuyucular için önemli bir kaynak olacağı düşünülüyor.