Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, POMEM Özel Harekât Mezuniyet Törenine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun teşrifleriyle gerçekleştirilen Polis Akademisi Niğde Polis Mesleki Eğitim Merkezi 19/3. dönem mezuniyet törenine katıldı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Salonunda düzenlenen törene; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Polis Akademi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Özel Harekât Başkanı Selami Türker, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğrencileri ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, dönem birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması ile başlayan törende bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "En son ve en büyük ihaneti, hiç şüphesiz 15 Temmuz gecesi yaşadık. Cenabı Hakk'ın ilhamı ve yardımı, aziz milletimizin cesaret ve feraseti, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı liderliği sayesinde bu girişimi sabahına varmadan bastırdık. O geceyi anınca Ömer Halisdemir'i unutmak mümkün değildir. O, hafızalarımızdadır. Onlara minnettarız" ifadelerini kullandı.

Programda konuşma yapan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise, aldıkları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayarak emniyet teşkilatının şerefli birer mensubu olmaya hak kazanan Özel Harekât polislerini ve ailelerini tebrik etti.

Tören, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun, dereceye giren özel harekâtçılara diplomalarını vermesi ve polislerin meslek yemini etmesinin ardından sona erdi.