Tübitak’tan Öğretim Üyemize Proje Desteği

Üniversitemizden 1 adet proje, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı (1001) kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Yeni bilgilerin üretilmesi, bilimsel yorumların yapılması veya teknolojik problemlerin çözümlenmesi için bilimsel esaslara uygun projeleri artırmak amacıyla yürütülen, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı (1001) kapsamında; Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saffet Ayasun’un projesi, desteklenen projeler arasında yer aldı.

Yürütücülüğünü Prof. Dr. Saffet Ayasun’un yaptığı “Elektrikli Araç Grupları ve Dinamik Talep Cevabı İçeren Yük Frekans Kontrol Sistemlerinin Zaman Gecikmesine Bağlı Kararlılık Analizi ve Gürbüz Denetleyici Tasarımı” adlı proje, akıllı elektrik şebekelerinde enerji kaynağı olarak dünyada kullanımı hızla artmakta olan elektrikli araçların sisteme entegrasyonu ve performans analizi açısından mevcut literatüre önemli katkılarda bulunması beklenmektedir.