Üniversitemizde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 5-8 Mart 2019 tarihleri arasında, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla, “Kum Zambakları”, “Kadın Bilim İnsanları” adlı sergiler, “Akademisyen Kadın Olmak ve Toplumsal Cinsiyet” konulu panel, “Ev Kadınları İle Kadınlık Halleri” drama gösterisi ve “Kadın Bestekârları ve Âşıkları Eserleri” adlı konser etkinlikleri düzenlendi.

Etkinliklerin ilk gününde, Dr. Öğr. Üyesi Ela Ayşe Köksal’ın katkılarıyla düzenlenen “Kadın Bilim İnsanları” sergisi, Dr. Öğr. Üyesi Nalân Gördeles Beşer, Doç. Dr. Nil Bağrıaçık ve Dr. Öğr. Üyesi Muhittin Öztürk’ ün katkılarıyla “Akademisyen Kadın Olmak ve Toplumsal Cinsiyet” konulu panel, Dr. Öğr. Üyesi Murtaza Aykaç ve Dr. Öğr. Üyesi Nesrin Canpolat’ın katkıları ile “Kum Zambakları” adlı resim sergisi ve Niğde Dönence Sanat Merkezi ile Gonca Kaf Kunt'un da katkı sağladığı “Ev Kadınları İle Kadınlık Halleri” adlı drama gösterisi yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin ikinci gününde, üniversitemiz Resim İş Öğretmenliği Bölümü Sergi Salonunda ise “Öğretim Elemanları Sergisi” düzenlendi. Sergide Doç. Dr. Nalan Okan Akın, Dr. Öğr. Üyesi Şemsi Altaş, Dr. Öğr. Üyesi Sibel Adar Cömert, Öğr. Gör. Zübeyde Özdağ, Öğr. Gör. Hilmi Ege Soylu, Öğr. Gör. Şükriye İnan Çalapkulu, Arş. Gör. Buse Kızılırmak, Arş. Gör. Çiğdem Doğan Özcan, Arş. Gör. Sema Öcal ile Arş. Gör. Deniz Özeskici’nin çalışmaları katılımcılar ile buluştu.

Büyük beğeni toplayan etkinlik programının son gününde Üniversitemiz Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Resul Bağı’nın şefliğini yaptığı “Kadın Bestekârları ve Âşıkları Eserleri” adlı konser etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikler sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, tüm emeği geçenlere teşekkür belgelerini takdim etti.