Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Akademisyenimize “1002 TÜBİTAK Proje Desteği”

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hasan Tangüler’in yürütücülüğünü yaptığı“Standart Kalitede Şalgam Suyu Üretiminde En Uygun Brassica Rapa (Şalgam Turpu) Miktarının Belirlenmesi” adlı proje, TÜBİTAK 1002 Proje Destek Programı kapsamında proje desteği almaya hak kazandı.

Öğrencilerimizden Büyük Başarı

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Yunus Emre Altınışık, Muzaffer Efe Altınışık, Muhammed Güçkıran, Salih Enes Tek ve Mesut Potuk tarafından, Dr. Öğr. Üyesi Remzi İnan danışmanlığında kurulan “POWDESCONT” takımı, tasarladıkları “ESLEMNUR” adlı

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’dan “Enerji Teknolojilerinin ve Sistemlerinin Geleceğinde Ar-Ge ve Yeniliğin Önemi” Konferansı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal, Üniversitemizde düzenlenen Enerji Teknolojileri Yaz Okulu Fotovoltaik Teknolojileri Programı çerçevesinde, “Enerji Teknolojilerinin ve Sistemlerinin Geleceğinde Ar-Ge ve Yeniliğin Önemi” adlı özel konferans verdi.

Fotovoltaik Teknolojileri Yaz Okulu Başladı

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Üniversitemiz ortaklığı ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun işbirliğinde, Enerji Teknolojileri Yaz Okulu Fotovoltaik Teknolojileri Programının açılışı üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

NÜSEM 2019-2020 YKS İngilizce Kurs Kayıtları Başladı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (NÜSEM), Niğde de bir ilki gerçekleştirdi ve Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) Dil Sınavına yönelik olarak YKS Hazırlık Kursunu başlattı. Uluslararası öğretim görevlilerinin katkılarıyla düzenlenen kurs 1 Temmuz- 6 Eylül tarihleri arasında 96 saat süren sınav stratejileri ve soru çözme teknikleri eğitimi başarılı bir şekilde tamamlandı.

21. Ulusal Mekanik Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Başladı

Üniversitemiz ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ortaklığı, Ahiler Kalkınma Ajansı,TÜBİTAK, DİTAŞ Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. ve ERM Emlak Gayri Menkul İnşaat Ltd. Şti. Desteği ile 21. Ulusal Mekanik Kongresi’nin açılışı üniversitemiz Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.