Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Akademisyenlerimize “En İyi Sözel Bildiri İkincilik” Ödülü

Antalya’da 13-16 Mart 2019 tarihleri arasında yapılan, uluslararası katılımın olduğu XX. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi’nde, Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Sedef İlk, Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Arslan Gülen ve Prof. Dr. Üner Kayabaş’ın yaptıkları

Üniversitemizde Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi Düzenlendi

Üniversitemizde Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Üniversitemizin, Niğde Valiliği, Niğde Sanayi ve Ticaret Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansının destekleriyle Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi düzenlendi.

Üniversitemizin Yeni Açılan Bölümlerine Öğrenci Alımı

Gelişmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan, bu bağlamda sürekli ilerleme hedefindeki Üniversitemizde yeni açılan bölümler için öğrenci alınmasına yönelik Rektörlüğümüzce yapılan teklif, Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısı’nda incelendi ve uygun görüldü.

“Pasajlar-II” Sergisi Büyük İlgi Gördü

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Öğr. Üyesi, Engin Aslan'ın “Pasajlar-II” adlı kişisel resim sergisinin açılışı Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Rektörümüzden Ulukışla Kaymakamına Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Ulukışla Kaymakamı Arif Oltulu’yu ziyaret etti. Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlyas Gökhan