Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Niğde Milletvekili Selim Gültekin’den Niğde Teknopark’a Ziyaret

Niğde AK Parti Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Teknopark’ı ziyaret ederek Niğde Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar ile bir araya geldi ve Niğde Teknopark ve Teknopark bünyesinde faaliyet göstermekte olan firmaların çalışmaları hakkında bilgi aldı.

KOP Başkanı İhsan Bostancı’dan Rektörümüze Ziyaret

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, kendisine eşlik eden Planlama Proje Geliştirme Koordinatör Yardımcısı Mehmet Akif Kaya ve Kırsal Kalkınma Uzmanı Süleyman Armağan ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Niğde’de İlk Defa Tümör Ameliyatı Yapıldı

T.C. Sağlık Bakanlığı Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniğinde, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Nurkay Katrancıoğlu tarafından yapılan başarılı bir ameliyat ile hastanın şah damarı üzerine yerleşmiş yaklaşık 10 cm büyüklüğünde tümör başarıyla tedavi edildi.

“Kızılay Niğde Butik” Açıldı

Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmak dustüru ile çalışmalarına devam eden Türk Kızılay, Üniversitemiz Merkez Yerleşkesi içinde, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin faydalanabilmesi adına “Kızılay Niğde Butik”i hizmete açtı.

Spor Bilimleri Fakültemiz Kuruldu

Resmi Gazete’de yayımlanan 25/12/2019 tarih ve 1911 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun kapatılması ve yerine Spor Bilimleri Fakültesi’nin kurulması kararlaştırıldı.