Dekan Mesajı
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2010 yılında kurulmuş genç bir fakültedir. Fakültede eğitim-öğretim faaliyetlerine 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Mimarlık Bölümüyle başlanmıştır. Mimarlık Bölümü’nün yanı sıra henüz eğitim - öğretime başlamamış olan Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı Bölümleri ile ilgili akademik yapılanma çalışmaları devam etmektedir.

Fakültemiz, dünyaca ünlü mimarlık tarihimiz ve kültürümüzü geçmişten geleceğe taşıyacak donanımlı, çağın teknolojisini en iyi şekilde kullanabilen, çevresiyle uyumlu yeni nesil mimarlar yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Niğde şehrimizde Medeniyetlerin yaşatıldığı şehir olması hasebiyle, bu bağlamda Mimarlık Fakültemiz ve öğrencilerimiz için önem arz etmektedir.

Fakültemiz eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında Erasmus, Farabi ve Mevlana Değişim Programlarıyla yurtdışında ve yurtiçinde çok sayıda üniversite ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimi sayesinde bilgi, birikim ve kültür paylaşımı gerçekleştirilmektedir.

Sizlere bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşmaktan ve öğrencilerine aktarmaktan zevk duyan, genç, deneyimli ve kendisini ulusal ve uluslararası düzeyde ispatlamış bilim insanlarının olduğu, bilimde sınır tanımayan, her türlü bilimsel fikrin değerlendirildiği ve öğrencilerimizin de içinde yer aldığı bilimsel faaliyetlere imkânlarını sonuna kadar açan yönetim anlayışının olduğu üniversitemize, fakültemize hoş geldiniz diyor,

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Mehmet ŞENER
DEKAN V.


 
Son Güncelleme Tarihi:18.10.2017