2019- 2020 YKS İNGİLİZCE KURS KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Niğde ilinde YKS İngilizce sınavına yönelik hazırlık kursları yeterli sayıda bulunmamaktadır. Bu yüzden Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak bir ilk yapıp üniversitemiz yabancı dil öğretim görevlilerinin katkılarıyla NÜSEM’de bu yaz ilk kez YKS hazırlık kursu yapılmıştır. Kursumuz 1 Temmuz- 6 Eylül tarihleri arasında 96 saat sınav stratejileri ve soru çözme teknikleriyle başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Niğde ve Bor ‘un farklı okullarından öğrenciler kursa katılıp kursun devamlılığı talebinde bulunmuşlardır.

2020 Haziran ayında yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı için öğrencilerimize yıl boyunca konu anlatımı, soru çözme becerileri, sınav yöntem ve teknikleri, çıkmış soruların analizleri göz önünde bulundurularak etkili bir şekilde kurs planlanmıştır. Sürekli Eğitim Merkezinin amacı yabancı dil sınavına hazırlanan öğrencilerimize profesyonel kadromuzla en iyi şekilde eğitim ve rehberlik sağlayarak gelecekleri için çabaladıkları yolda üniversite olarak katkıda bulunabilmektir.

Bu amaçla lise 11,12 ve mezun dil sınıflarına yönelik YKS Hazırlık Kursu Eylül dönemi kayıtlarımız başlamıştır. Kursumuz 7 Ekim - 31 Ocak tarihleri arasında Dört Ay ve 153 ders saatinden oluşmaktadır. Konular öğrencinin okuma, dil bilgisi ve kelime sorularına yönelik sınav teknikleri kullanılarak ve uygun motivasyon desteği ile Üniversite Öğretim Görevlileri tarafından soru çözümleriyle yürütülmektedir. Ders programları öğrencilerin okul ve diğer kurs zamanları göz önünde bulundurularak uygun saatlerde ve günlerde yapılmaktadır. Bu program ve ücret sadece ilk dönem için geçerlidir. Program bitiminde ikinci dönem için (Şubat – Mayıs) ayrıca yeni bir kurs açılacaktır.