GELENEKSEL VEDA GECESİ
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun mezun olacak öğrencilere yönelik her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği veda gecesi yüksekokul bahçesinde gerçekleştirildi.

Mezuniyet veda gecesine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlyas Gökhan, Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Halil Toktay, öğretim elemanlarımız, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, açılış konuşması yapan Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Halil Toktay, aileleri ve öğrencileri tebrik ederek, dünyadaki en pahalı yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi. Doç. Dr. Toktay, mezun olan öğrencilerin iş hayatında dürüst, ahlaklı ve topluma faydalı bireyler olarak çalışacaklarından emin olduğunu ifade ederek, mezun öğrencilere iş yaşamlarında başarılar diledi.

Törende Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlyas Gökhan da bir konuşma yaptı. Konuşmasına, şehir dışında bulunduğu için törene katılamayan Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’ın kutlama mesajını ileterek başlayan Prof. Dr. İlyas Gökhan, öğrencilerin ve ailelerinin bu en önemli ve mutlu günlerinde yanlarında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Prof. Dr. İlyas Gökhan, her bir öğrencinin mezuniyet sürecine gelebilmesi için sarf edilen emekten ve gösterilen fedakârlıktan bahsederek, insan yetiştirmenin önemine değindi. Prof. Dr. İlyas Gökhan, mezun olan öğrencilerin, ailelerine, devletimize ve milletimize hayırlı birer birey olarak hayatlarına devam etmelerini dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Törenin devamında her bölümün öğretim elemanı mezun olan öğrencilere başarı belgelerini verdi. Mezun öğrenciler adına Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo Televizyon Programcılığı öğrencisi Çiğdem Aydın bir konuşma yaptı. Mezun öğrenciler olarak büyük mutluluk yaşadıklarını ifade eden Çiğdem Aydın, yetişmelerinde emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Törenin sonunda mezun öğrenciler hep beraber kep atarak canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.