Türcademy Full Koleksiyon Veri Tabanı, 10 Aralık 2021 tarihine kadar Deneme Erişimine açılmıştır.

Turcademy Veri Tabanı Deneme Erişimi Hakkında:

Doğa Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk , Kültür Yayınları , Mühendislik Bilimleri , Sağlık Bilimleri , Sosyal ve Beşeri Bilimler koleksiyonlarının tamamı Deneme Erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi:  https://www.turcademy.com/tr

E-kitapları tam metin görüntülemek için Turcademy veri tabanına kurumsal e-posta adresinizle Personel için (….@ohu.edu.tr /) Öğrenciler için  …@mail.ohu.edu.tr ) bireysel üyelik, kayıt işlemi yapılması gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra kurumsal e-posta adresinize aktivasyon linki gelecektir. Aktivasyonu onayladıktan sonra Turcademy veri tabanına oluşturduğunuz şifre ile giriş yapabilir, kitapları tam metin online okuyabilirsiniz

Kütüphanemizin abone olduğu Turcademy veri tabanı kullanım rehberi için hazırlanan videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mRGzEDfpE70


Kampüs Dışından Erişim için VETİS kullanmak zorunludur.

Kampüs ağına bağlı internetten Turcademy platformunda hesap açarak direkt erişim sağlayabilirsiniz.


KÜTÜPHANE KAMPÜS DIŞI ERİŞİM SİSTEMİ (VETİS )
Kütüphanemizin abone olduğu elektronik  kaynaklara, veri tabanlarına  (e-kitap, e-dergi, makale, e-tez…vd) kampüs dışından erişim sağlanabilmesi için  bir portal VETİS – Kampüs Dışı Erişim Sistemi hizmete sunulmuştur. Her yerden veri tabanlarına sınırsız bir şekilde erişebilirsiniz.

VETİS –Veritabanı Erişim ve İstatistik Sistemine  Erişmek  için

OGRİS https://otomasyon.ohu.edu.tr/ogris/ otomasyon sistemine giriş yaparak sol üst tarafta bulunan Başvurular kısmından KÜTÜPHANE ERİŞİM kısmına girerek Kütüphane kaynaklarına kampüs dışından erişim sağlayabilirsiniz.

Akademik ve idari personelimiz : Personel sicil No :örnek 12345… ve OGRİS şifresi ile ,
Öğrencilerimiz:  Öğrenci No: örnek 12345… Şifre: OGRİS şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
Ayrıca Kütüphane web sayfamızdan E-Kaynaklar altında bulunan Kampüs Dışı Erişim Sistemi (VETİS) linkinden https://kutuphane.ohu.edu.tr/vetisbt erişim sağlayabilirsiniz.