Dekan Mesajı


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi 07.12.2018 tarihli ve 30618 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 06.12.2018 tarihli ve 413 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile kurulmuştur.

Fakültemiz; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Odyoloji ve Ergoterapi olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır.

Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bor Halil Zöhre Ataman Meslek Yüksekokulu Binası’nda hizmet vermektedir. Fakültemiz Bölümlerinde Beslenme ve Diyetetik dışında eğitim-öğretim için yeterli asgari öğretim elemanı kadroları tamamlanamadığı için henüz eğitim-öğretim faaliyetine başlanamamıştır. Beslenme ve Diyetetik bölümü 2021-22 eğitim öğretim yılında 41 öğrenci alarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 

Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak hedefimiz; bilimsel düşünme ve uygulama yeteneği olan, öğrenmeye ve gelişime açık, araştırmaya hevesli ve meraklı, özgün çalışmalar yaparak bilime ulusal ve uluslararası düzeyde katkı sağlayan, ülkemizin değerlerine bağlı üst düzey sağlık personelleri yetiştirmektir.


                                                                                                               Prof. Dr. Fatih YÜCEL

                                                                                                               Dekan V.

                                                                                                                                                                                                                                           

Son Güncelleme Tarihi:17.03.2023