ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE


Sevgili öğrenciler;

Üniversitemize hoş geldiniz.  


ÜNİVERSİTEMİZDE ÖN KAYIT BULUNMAMAKTADIR. 


KAYIT İÇİN YAPILMASI GEREKENLER 

E-DEVLET ÜZERİNDEN KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER

YKS Yerleşme sonucu kayıt hakkı kazanan öğrencilerin Kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak olup, E- Devlet üzerinden kayıt tarihleri ise  22-24  Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.


 

1. E-devlet üzerinden kaydımı nasıl yapabilirim?

E-devlet üzerinden kayıt yaptırabilmek için öncelikle PTT şubelerinden şifre almaları gerekmektedir.

2. E-devlet üzerinden kaydımı hangi tarihler arasında yaptırabilirim?

E-devlet üzerinden 22-24  Ağustos 2022  tarihleri arasında internet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek “e-hizmetler” bölümünden kayıt yaptıracaklardır.

3. E-devlet üzerinden kayıt yaptırdım. Öğrenci numaramı nasıl öğrenebilirim?

Yeni kayıt olan öğrencilerimiz Öğrenci Numaranızı öğrenmek için e-devlet ile OGRİS otomasyon sistemine giriş yaptıktan sonra Öğrenci Bilgileri Menüsünün altındaki Kişisel Bilgiler sayfasından öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz.

4. Kayıt yaptırdığıma dair belgemi nasıl alabilirim?

Kayıt yaptırdığınıza dair belge çıktısını E-devlet üzerinden alabilirsiniz.

5. E-devlet üzerinden kayıt yaptırdıktan sonra üniversiteye herhangi bir belge vermem gerekiyor mu?

E-devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde üniversitemize gelmelerine ve belge getirmelerine gerek yoktur.

ÜNİVERSİTEMİZE ŞAHSEN BAŞVURARAK KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER 

               1. Üniversitemize şahsen gelerek kayıt yaptırılacak bölümler hangileridir?

                Üniversitemize gelerek kayıt yaptıracağınız bölümlerimiz:

· Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

· Özel Güvenlik ve Koruma

· Özel Yetenek Sınavı ile kayıt hakkı kazananlar (kayıt tarihleri için tıklayınız)

2. Bu bölümlere ve e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrenciler nerede ve ne zaman kayıt yaptıracaklardır?

Özel Güvenlik ve Koruma  ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programına yerleşen adaylar ile herhangi bir nedenle e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar,

22-26 Ağustos 2022  tarihleri arasında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkez Yerleşke Rektörlük Binası  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına  gelerek kayıtlarını şahsen yaptırabilirler.

3. Üniversitemize gelerek şahsen kayıt yaptıracak öğrencilerimizden istenecek belgeler nelerdir?

Lise veya Dengi Okul Diploması ya da Geçici Mezuniyet Belgesi aslı yada noter onaylı örneği. (Lise mezuniyeti 2008 ve öncesi olanlar için) 

Özel Güvenlik Koruma  Programına yerleşen adayların bu programa kayıt yaptırabilmek için 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun"un 10. maddesi d, e, f, bentleri ile "5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik "in 18. maddesinde belirtilen şartlara sahip olmak gerekmektedir.  Bu adaylardan istenen belgeler.

1-Adli Sicil kaydı

2-Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınmış heyet raporu(Madde 18- Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için, Kanunun 10 uncu maddesinde sayılan şartların yanı sıra aşağıda belirtilen hususları kapsayacak şekilde, bir hastaneden veya yeterli bir sağlık kuruluşundan alınan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık raporu istenir.)

a) Psikiyatri: Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (Psikopati); alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak.

b) Nöroloji: Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak.

c) Göz: Körlük veya gece körlüğü olmamak.

d) Kulak Burun Boğaz(KBB): Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programına kayıt yaptıracak öğrencilerden istenen belgeler

· Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,

· Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde alınmış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs)


DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN WEB SAYFASINI TAKİP EDİN.2022-2023 Eğitim – Öğretim yılı dersleri 26 EYLÜL 2022 tarihinde başlayacaktır.
ÖSYM TARAFINDAN ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞEN ANCAK MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!!

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2022 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.