Müdür Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

2010 yılında Niğde Meslek Yüksekokulu'nun Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu adıyla iki farklı birime dönüşmesi ile kurulan Yüksekokulumuz, otuz yılı aşkın bir süredir ülke endüstrisinin ihtiyacını karşılayacak mezunlar vermiştir. Bununla beraber Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, bölgedeki diğer meslek yüksekokullarına göre kurumsallaşma sürecinde oldukça önemli yol almış, kurumsal ilkelerle yönetilen, gelenekselleşmiş yapısı ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Yüksekokulumuz Bünyesinde Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri, İnşaat, Elektronik Otomasyon, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik, Elektrik ve Enerji Bölümleri ile Görsel, İşitsel Teknikleri ve Medya Yapımcılığı Bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlere bağlı olarak da Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Yapı Denetimi, Radyo Televizyon Teknolojisi, Radyo Televizyon Programcılığı, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Mekatronik programları ile aktif olarak eğitim öğretime devam etmektedir. 

Nitelikli ara insan gücünü yetiştirmek amacıyla yapılandırılmış olan meslek yüksekokulumuz; bilim ve teknoloji alanında günceli takip eden, yeniliklere açık, katılımcı, çağın gelişimiyle paralel gelişen ve toplumun gelişimine katkı sağlayan, öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla; topluma faydalı, sosyal ilişkileri güçlü, sosyal ve mesleki özgüveni yüksek bireyler yetiştirerek eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Sizlere bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşmaktan ve öğrencilerine aktarmaktan zevk duyan, genç, deneyimli ve kendisini ulusal ve uluslararası düzeyde ispatlamış bilim insanlarının olduğu, bilimde sınır tanımayan, her türlü bilimsel fikrin değerlendirildiği ve öğrencilerimizin de içinde yer aldığı bilimsel faaliyetlere imkânlarını sonuna kadar açan yönetim anlayışının olduğu üniversitemize ve yüksekokulumuza hoş geldiniz diyor,

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Prof. Dr. Ersin AYDIN                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Müdür

Son Güncelleme Tarihi:25.10.2023