T.C. Kimlik Kartı ve Yüz Tanıma Teknolojileri İle Mobilde Ödeme Hackathonu Gerçekleştirildi

Üniversitemiz ve Niğde Teknopark iş birliğinde, ArkSigner tarafından düzenlenen “T.C. Kimlik Kartı ve Yüz Tanıma Teknolojileri İle Mobilde Ödeme Hackathonu” Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleştirildi. Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Barut, Savunma Sanayi Başkanlığı Müşaviri ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Genel Koordinatörü Alpaslan Kesici, ArkSigner Kurucuları Yasin Kahramaner ve Özlem Kahramaner, Niğde Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rifat Battaloğlu, il protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

T.C. Kimlik Kartı ve Yüz Tanıma Teknolojileri İle Mobilde Ödeme Hackathonu’nun açılış töreninde açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, İç Anadolu Bölgemizde eğitimlerini sürdüren üniversite öğrencilerinin yaratıcı ve geliştirici fikirlerinin kıyasıya yarışacağı Hackathon’da T.C. kimlik kartı ve yüz tanıma sistemleri ile ödeme yapma yeteneğine sahip mobil uygulamalar üzerine çalışılacağını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının devamında “Yazılım ve donanım alanlarına ilgi duyan ve bu yönde kendini geliştiren üniversite öğrencilerine parlak bir geleceğin kapılarını aralayacak olan Hackathonumuzda kazananımız 15 bin TL gibi büyük ödülün sahibi olurken kariyer yolculuğunda dijital güvenlik alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan ArkSigner’da çalışma imkânı da bulmuş olacak.” dedi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen program, hackathonda dereceye giren takımlara hediyelerinin takdim edilmesi ile son buldu.