Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Rektörümüz ve Niğde Belediye Başkanından Ortak Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Horanta Yaşam Merkezi, Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz içinde yapılması planlanan Mescit alanı, Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda Üniversite Araştırmaları Kulübü tarafından gerçekleştirilen Niğde Gazozu ikramı, Üniversitemiz Spor Kompleksi ve Diş Hekimliği Fakültemize ortak ziyaretlerde bulundular.

Niğde Yöresi Halk Oyunları Ekibi Kuruldu

Üniversitemizin Niğde Kültürünü yaşatma ve tanıtma noktasındaki yoğun çabaları aralıksız olarak sürüyor. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’nun talimatı ve destekleri ile Üniversitemiz bünyesinde Niğde Yöresi Halk Oyunları Ekibi kuruldu.

Diş Hekimliği Fakültemiz İlk Hasta Kabulünü Yaptı

Girişimci, yenilikçi, çağın gerektirdiği teknoloji ile uyumlu, donanımlı, mesleki ve akademik değerlere bağlı, ulusal ve uluslararası özgün araştırmalarla bilime katkıda bulunan, hasta haklarına saygılı, hasta tedavi hizmetlerini ekip ruhu içerisinde gerçekleştiren diş hekimleri ve akademisyenleri yetiştirmek ve bölge halkına en üst düzeyde koruyucu, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmak amacıyla çalışmalarına başlayan Diş Hekimliği Fakültemiz, ilk hasta kabulünü gerçekleştirdi.

Öğretim Üyemize Derin Öğrenme Teknikleri İle Çalışan Tohum Sayma Makinesi Projesi İle ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülü

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Hakan Aktaş Niğde Teknoparkta bulunan Gitek Vision firması ile yapmış olduğu başvuru neticesinde “Akıllı Tarım Uygulamaları ve Teknolojileri” kategorisinde “Derin Öğrenme Teknikleri İle Çalışan Tohum Sayma Makinesi Projesi” ile ödül almaya hak kazandı.