Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

UNİKOP Üst Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) 2021 Yılı 1. Olağan Üst Kurul Toplantısı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kısmen Yüz Yüze Eğitime Başlıyor

Üniversitemiz Senatosu, pandemi kurallarına uygun olarak Rektörlük toplantı salonunda toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü. Toplantı neticesinde, Üniversitemizin 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında birinci ve ikinci öğretim ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarının eğitim-öğretimlerini; yüz yüze, uzaktan öğretim, karma ve hibrit eğitim yöntemlerini kullanarak yürütülebilmesine karar verildi. Böylelikle Üniversitemizde uygun görülen programlarda yüz yüze eğitimin başlayacağı müjdesi de verilmiş oldu.

Üniversitemiz Hastanesinden Bir İlk Daha

T.C. Sağlık Bakanlığı Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı (1200 gr) olarak dünyaya gelen bebeğe başarılı bir PDA (Patent ductus arteriosus) kapatma ameliyatı yapıldı. Bu ameliyat Niğde’de yapılan ilk kapatma ameliyatı olarak kayıtlara geçti.

SPORAK Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanlarına yönelik olarak “Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) Hakkında Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Niğde Teknopark A.Ş. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Niğde Teknopark A.Ş. 7. Olağan Genel Kurul toplantısı, Yönetim Kurulu ve Genel Kurul Üyelerinin katılımıyla Üniversitemiz Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Öğrencimizden Balkan Şampiyonasında Büyük Başarı

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Şevval Özdoğan, ülkemizi temsil ettiği Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen “5. Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası”nda, “1500 Metre Kadınlar” kategorisinde ikinci olarak Gümüş Madalya kazandı ve büyük bir başarıya imza attı.