Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Üniversitemizin STK’lara Olan Desteği Aralıksız Sürüyor

Üniversitemiz ve Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği arasında lisansüstü eğitim alanında gerçekleştirilecek iş birliğinin usul ve esaslarının düzenlendiği bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokole Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği adına ise İl Temsilcisi İhsan Uğraş imza attı.

Çatalca Kaymakamı’ndan Rektörümüze Ziyaret

Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete, Genel Sekreter Yardımcımız Abdulgani Özkan da eşlik etti.

Öğretim Üyemizin Projesine TÜBİTAK 3501 Proje Desteği

Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Filiz Keleş’in yürütücüsü olduğu “Cigs/Perovskit Monolitik Tandem Esnek Güneş Hücresinin Geliştirilmesi” başlıklı Tübitak projesi A puan alarak desteklenmeye hak kazandı.

Üniversitemiz KA171 Değişim Programlarına 7 Ülke İle İmzasını Attı

Bireylerin Öğrenme Hareketliliği - Yükseköğretimde Programla İlişkili Olmayan Üçüncü Ülkeler ile Hareketlilik Faaliyeti (KA171) kapsamında sunulan başvurular sonuçlandı. Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus Koordinatörlüğü yeni bir başarıya daha imza attı ve Üniversitemizin, “Ortak Ülkeler ile Erasmus Hareketlilik Projesi” olan “KA171 Projesi” kabul edildi.

Bal Hasadını Rektörümüz Başlattı

Üniversitemiz, Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Arıcılık Araştırma ve Uygulama biriminde bir dönemlik yoğun çalışmanın ardından gerçekleştirilen bal hasadı, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu tarafından başlatıldı. Bal hasadına Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulamalar ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu da katılarak buradaki çalışmalar hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya bilgiler verdi.

3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı

Kısa adı AYMEP olan, Üniversiteler Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezleri Platformu 3. Toplantısı Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleştirildi. Programa Üniversitemizi temsilen Afet Eğitim ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Korkanç katıldı.