Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Üniversitemizde Yüzüncü Yıl Kutlamaları Devam Ediyor

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Konser Salonu’nda Cumhuriyetimizin 100. Yılına ithafen “Müzikli Bir Tarih Anlatısı: Rumeli’den Anadolu’ya Kurtuluşun Öyküsü” isimli dinleti etkinliği düzenlendi.

Üniversitemiz Tarım Merkezinde Bal Ormanı Kuruluyor

Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezinde Niğde Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen “Bal Ormanı Kurulumu (Ormanlardan Bal Akacak) Fidan Dikimi Etkinliği” kapsamında 1000 adet fidan dikildi.

Üniversitemizde Yeşil Kampüs Çalışmaları Devam Ediyor

Sürdürülebilir ve İklim Dostu Kampüs Çalışmalarında Türkiye'deki 11 pilot Üniversite arasında yer alan Üniversitemizde “Yeşil Kampüs” çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Üniversitemiz Merkez Kampüsüne Cumhuriyetimizin 100'üncü Yılı Anısına 1000 fidan dikildi.

Niğde’de İlk Defa Uluslararası Mübadele Sempozyumu Üniversitemizde Düzenlenecek

Bu yıl Cumhuriyet’imizin ilanıyla birlikte 100. yılını idrak ettiğimiz bir diğer tarihi olay olan Türk-Rum Nüfus Mübadelesi, Niğde’de ilk defa Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Uluslararası Mübadelede Niğde Sempozyumu" ile disiplinler arası yaklaşımla ele alınacak. Mübadelenin uygulanışı ile sonuçlarının Niğde özelinde ve Türkiye genelinde ortaya konulacağı sempozyum, 16-18 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.