Fakültemizde Yeni Medya ve İletişim Bölümü AçıldıYükseköğretim Kurulunun (YÖK) kararıyla İletişim Fakültemizde Yeni Medya ve İletişim Bölümü açıldı.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo, Televizyon ve Sinema ve Gazetecilik Bölümlerinin aktif olarak eğitim öğretim hizmeti verdiği İletişim Fakültemizde Yeni Medya ve İletişim Bölümü de açıldı. 2024-2025 Akademik Yılı’nda yeni öğrenci alınmasının planlandığı bölüm, sektörün ihtiyaç ve beklentilerine göre nitelikli kaynağı yetiştirecek.

“Yeni Medya ve İletişim Bölümü’müz, Çağın Gerekliliklerine Göre İnsan Kaynağı Yetiştirecek”
Konuyla ilgili açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, İletişim Fakültemizde yeni açılan bölümümüzde çağın gerekliliklerine göre ve sektörün ihtiyaçlarına dayanarak nitelikli Yeni Medya ve İletişim uzmanlarının yetiştirileceğini vurguladı. Rektörümüz Uslu, günümüzde dijital iletişimin gelişimiyle birlikte medya sektöründe çok yönlü ihtiyaçların ortaya çıktığını belirterek bu kapsamda yeni açılan bölümümüzle bu ihtiyaçların karşılanmasının hedeflendiğini kaydetti. Fakültemize kazandırılan Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nün Üniversitemize, şehrimize ve sektöre hayırlı olmasını temenni eden Rektör Uslu, önümüzdeki dönemde bölümümüze yeni öğrencilerin alınacağını da ifade etti.