Bakanlıktan Öğretim Üyemizin Belgesel Projesine Destek


Fakültemiz Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Fatih Diren’in “Baletler Köyü” adlı belgesel film yapım projesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazandı.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının 2024/3 Destekleme Programı kapsamında 191 başvuru arasından desteklenmeye hak kazanan 44 proje arasına giren öğretim üyemizin projesi, böylece 135 bin TL destek alacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Diren, proje kapsamında çekimlerin Mersin ve Çorum’da gerçekleşeceğini ifade etti. Yaz döneminde çekimlerin tamamlanacağını belirten Diren, yıl sonunda ise projenin tamamlanacağını söyledi. 

Rektörümüzden Tebrik Mesajı
Belgesel film projesi destek almaya hak kazanan öğretim üyemiz Diren’i tebrik ederek başarılar dileyen Rektörümüz, Üniversitemizin her alanda öne çıkmasının gurur verici olduğunu ifade etti. Üniversitemizde bilimsel araştırma, uygulama ve geliştirme faaliyetleriyle birlikte kültür-sanat çalışmalarının da aralıksız sürdüğünü belirten Rektör Uslu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarının artacak devam edeceğini dile getirdi.