ELEKTRONİK VE OTOMOSYON BÖLÜMÜ MEKATRONİK PROGRAMI STAJ DUYURUSU

ELEKTRONİK VE OTOMOSYON BÖLÜMÜ MEKATRONİK PROGRAMI

STAJ UYGULAMA ÖDEVİ BİLGİLENDİRME YAZISI

 

 

Sevgili Öğrenciler,

           Pandemi nedeniyle hem sizin hem de ailenizin sağlık ve güvenliklerini tehlikeye atmamak adına 2021 yılı yaz dönemine mahsus olmak üzere stajınızın 20 iş günü veya uygulama ödevi olarak sonuçlandırılmasına karar verilmiştir. Uygulama ödeviniz için sizden istenen araştırma konusu ve diğer bilgiler ayrıntılı şekilde aşağıda belirtilmiştir. Lütfen sizden istenen başlıkları dikkatle okuyarak staj uygulama ödevinizi hazırlayınız.

 

ÖNEMLİ NOT: HER İKİ ÖDEVİN DE KESİNLİKLE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. YAPILAN ÖDEVLER  ntbmyomekatronik@gmail.com   adresine gönderilecektir.

 

 

Staj Uygulama Ödev Konusu

 

STAJ ÖDEVİ 1

 

50mw kurulu gücü olan bir güneş enerji santralinde olası arızlar nelerdir belirtiniz. Santraldeki kullanılan malzemeleri yazınız (panel türü, inertörtürü, trafa gücü vs.) yapılması gereken rutin günlük takipleri belirtiniz rutinler esnasında kullanılacak teknik ekipmanları yazınız.

 

STAJ ÖDEVİ 1

 

Niğde ili enerji başlama hatlarının izlendiği bir scada merkezinde hatlar üzerindeki güçlerin takip edilirken olası durumlar nelerdir. Şehrin 3 farklı noktadan beslendiği kabul edilirse bir hat üzerinde arıza durumunda neler yapılabilir? Rutin takipleri belirtiniz.

 

 

Uygulama Ödevi Hazırlanmasında Dikkat Edilecek Hususlar

1.Dosyanızın ilk sayfasında mutlaka uygulama ödev kapağı bulunmalıdır.

Kapak üzerinde;

a.Üniversite, birim, bölüm ve program adı,

b.Adınız ve soyadınız,

c.Okul numaranız,

d.Ödevi yolladığınız tarih.

 

2.Dosya içerisinde ‘’İçindekiler’’ başlığı olmalıdır.

Bu başlık altında dosya içeriğinde hangi belgeleriniz varsa belge sırası ile yazılmalı ve her sayfaya sayfa numarası verilmelidir.

3. Arkadaşlarınız ile ortak bir çalışma sonucu oluşturulmuş değil bireysel olarak hazırlanmış dosyalar beklenmektedir.

4.Hazırladığınız belgeleri ‘’pdf’’ veya WORD formuyla gönderiniz.

 

5.Staj uygulama ödevlerinizi staja başlama tarihinden ( IYS kaydı yapıldığı tarih ) itibaren 30 gün içerisinde ntbmyomekatronik@gmail.com   mail adresine göndermeniz gerekmektedir.