Genel Bilgi


Niğde Ömer Halisdemir  Üniversitesi Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü 2009 – 2010 eğitim-öğretim yılında ön lisans öğrencisi alarak eğitim-öğretime başlamıştır.

Mobilya ve Dekorasyon Ön Lisans Programı, her biri 30 AKTS değerinde 4 yarıyıldan oluşan 2 yıllık bir programdır. Bir AKTS, öğrencinin her yarıyıl için 30 saatlik iş yükünü ifade eder. Bölümümüz akademik kadrosu 3 Öğretim görevlisinden oluşmaktadır.

Programda, önlisans öğrencileri ilk yılı İngilizce, Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi gibi zorunlu derslerin yanında, Teknik Resim, Mobilya İmalatında Temel İşlemler, Masif Mobilya, Ergonomi, Meslek Resmi , Ahşap Levha Üretimi, Panel Mobilya İmalatı, Yapay Levha Üretimi dersleri ile programa alışmaya başlarlar. İkinci sınıfta Bilgisayar Destekli Üretim, Mekan Donatı, Ahşap Süsleme Teknikleri, Mekan Projesi Çizimi gibi zorunlu dersleri ve ilgi alanlarına göre ilgili seçmeli dersleri seçerek o alana yoğunlaşırlar. İkinci yılın sonunda dersleri başarılı olarak geçen öğrenciler programdan Mobilya ve Dekorasyon Teknikeri olarak mezun olurlar.

Son Güncelleme Tarihi:27.10.2023