Neden Biz?

Neden Biz?

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Maliye Bölümü kapsamlı, yenilikçi, nitelikli eğitim-öğretim sistemine sahip olup 2008 yılında dördüncü bölüm olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde kurulmuş, 2015-2016 yılında eğitim ve öğretime başlanmıştır. Maliye Bölümü akademik kültüre uygun disiplin ve kalite anlayışı ile maliye alanında özgün bir bilimsel anlayış ortaya koyabilen 5 Doçent, 3 Dr. Öğr. Üyesi,3 Araştırma Görevlisi doktor ve 2 araştırma görevlisi ile akademik kadrosunu genişleterek bölge ve ülke kalkınmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Mali iktisat, Bütçe ve Mali Planlama, Mali Hukuk ve Maliye Teorisi anabilim dalları sayesinde maliye bölümünün tüm dersleri alanında uzman öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Bölümümüzde ders/sınıf için etkinlikler, grup çalışması, okuma, ödev, proje hazırlama, teknik gezi, web tabanlı öğrenme, uygulama, mesleki ve sosyal faaliyetler gibi eğitim-öğretimde kullanılan yöntemler sayesinde maksimum verimlilik hedeflenmektedir.

Türkçe lisans, Tezli Yüksek Lisans eğitimi veren bölümümüz tecrübeli bir kadroya sahiptir. Ayrıca öğrencilerin, Erasmus, Mevlana, Orhun yurtdışı ve Farabi yurtiçi değişim programları ile eğitim alma imkânları bulunmaktadır.

Öğrenci odaklı üniversite anlayışı sayesinde uluslararası standartlarda spor tesisleri, çift anadal-yandal ikinci diploma gibi imkânlar bulunmakla birlikte barınma ile ilgili herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Maliye bölümü öğrencilerinin faydalanabileceği Sabiha Şahenk Merkez Kütüphanesi, ülkemiz üniversite kütüphaneleri içerisinde en donanımlı kütüphaneler arasında yer almaktadır. Kullanıcılara 51 binden fazla basılı kitap, elektronik veri tabanları içerisinde 293 binden fazla elektronik kitap ve 35 binden fazla elektronik dergi ile hizmet verilmektedir. Geniş ve ferah okuma salonlarının yanı sıra kafeterya, sergi salonu, konferans salonu, multimedya salonu gibi sosyal aktiviteler için de gerekli mekânlar bulunan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sabiha Şahenk Kütüphanesi’nin her katında kablosuz internet erişimi mevcuttur. Kütüphanede bireysel ve grup olarak çalışmak isteyenler için çözümler üretilmiş, grup çalışma odaları ve bireysel çalışma odaları oluşturulmuştur.

Son Güncelleme Tarihi:29.11.2023