Neden Bor Meslek Yüksekokulu?

Türkiye’nin ortasında yer alan Niğde ili Bor ilçesi, ülkemizin en uzak noktasına karayolu ile 12 saatlik mesafede yer almakta, ulaşım konusunda Türkiye’nin her tarafına rahatlıkla ulaşım imkânlarına sahip bulunmaktadır.

Doğal ve tarihi güzellikleriyle ünlü bir turizm bölgesi olan Kapadokya’da yer alan Niğde; Roma Havuzu, Gümüşler Manastırı, Tyana Antik Su Kemerleri, Selçuklu ve diğer medeniyetlerden kalma tarihi eserleri, dağcılık ve doğa sporları bakımından önemli bir tırmanma parkuru olan Demirkazık’ın da içinde yer aldığı Bolkarlar ve Aladağlar’ın yanı sıra diğer tarihi ve doğal güzellikleri ile aynı zamanda önemli bir turizm kentidir.

Üniversite kenti haline gelen Niğde ilinin en büyük ilçesi yeşil Bor’da yaşamın ekonomik oluşu, il ile ilçe arası ulaşımın ucuz ve sorunsuz olması, barınma imkânlarının yeterliliği, halkın öğrenciye sıcak olması ve her konuda kolaylık göstermesi, suç oranının çok düşük olması, sakin ve güvenilir sosyal yapısı ile üniversite öğrencileri açısından oldukça cazip bir ilçedir.

Hem Kariyer Gelişimi Hem Kişisel Gelişim

Bor Meslek Yüksekokulu’nun kendine belirlediği misyon öğrenciye sadece diploma vermek değil, gelecekteki kariyer ve kişisel yaşamı için gerekli deneyimleri kazandırmak suretiyle öğrenciyi hayata hazırlamaktır. Öğrenciye en güncel ve sağlıklı bilgiyi verip uygulama ve sunum yeteneklerini geliştirirken, öğrenci kulüp faaliyetlerinde yer almaları, müzik, spor, tiyatro gibi sosyal etkinliklere katılımları teşvik edilerek kişisel ve sosyal yeteneklerini geliştirme konusunda da olanaklar sunulmaktadır. Ayrıca genç ve dinamik akademik kadronun öğrencinin danışmanlığına açık olması, öğrenci ile yakın ve samimi bir ilişki kurup sorunlarına anında çözüm üretmeye ve gerektiğinde onu yönlendirmeye çalışması öğrenciye önemli avantajlar sağlamaktadır.

 

Güçlü bir Bilgisayar Teknolojisi Altyapısı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu teknolojik alt yapısını tamamlamış olup her türlü gelişmeyi de takip etmektedir.  Bilgisayar, internet ağı ve laboratuvar bakımından öğretim elemanı ve öğrencilerine çok geniş imkânlar sunan Bor Meslek Yüksekokulu her öğretim elemanına kesintisiz internet bağlantısı sunan bilgisayarlar tahsis edilmiş, öğrencilerin her an kullanabileceği şekilde internet ve bilgisayar merkezleri oluşturulmuştur.

 

Yarı Zamanlı Çalışma Olanakları

İmkânlar elverdiğince çalışmak isteyen öğrenciye Üniversite’de yarı zamanlı çalışma olanakları sunulmakta bu da hem öğrenciye zorunlu temel ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir gelir elde etme imkânı vermekte hem de çalışma deneyimi kazanmasını sağlamaktadır.  Bunun yanı sıra şehirdeki birçok iş yeri yarı zamanlı çalışmak isteyen öğrencilere iş olanakları sunmakta, pek çok öğrenci şehirde sağlanan bu iş olanaklarından faydalanmaktadır.  Mezuniyet sonrası öğrencilerin büyük çoğunluğu özel sektörde iş olanağı bulabilmektedir.

Son Güncelleme Tarihi:23.10.2023