Genel Bilgi
1992 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin açılmasıyla birlikte kurulan Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı 1995 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde eğitim - öğretime başlamıştır Bölümümüzde 2 Yardımcı Doçent, 2 öğretim görevlisi, 4 Araştırma görevlisi hizmet vermektedir.

Bölüm öğrencileri ve öğretim elemanları ERASMUS projesi kapsamında çok çeşitli ülkeler ile de işbirliği ve değişim gerçekleştirmektedir.

Bölüme her yıl yaklaşık 40 öğrenci alınmaktadır. Zorunlu ve seçmeli derslerden oluşan lisans programını başarı ile tamamlayan öğrenciler 4 yıllık öğrenim süresi sonunda hepsi Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmen alımlarında temel koşul olarak belirttiği; alan yeterliliği için gerekli olan kredi ve öğretmenlik formasyonu gibi temel bilgi, beceri ve değerlerle donanmış durumda olmaktadırlar.

İsteyen başarılı öğrenciler ayrıca diğer disiplinlerden ikinci bir Anadal veya Yandal eğitimini de tamamlayabilirler.

Bölümümüzden mezun olan öğrenciler, tezsiz yüksek lisans yaparak özel okullar ve özel dershanelerde öğretmenlik yapabildikleri gibi, KPSS sınavlarından başarılı olmaları durumunda Milli Eğitim Bakanlığının kadrolarında da yer alarak öğretmenlik görevi yapmaktadırlar. Mezunlarımız kendilerini yetiştirebildiği ve öğrenebildiği orandaki bilgisayar becerileri ile de çeşitli kurumlarda bilgisayar tabanlı çalışmalar yapabilmektedirler. Bölümümüzde bilimsel çalışmalar yoğun olarak yapılmaktadır.
Son Güncelleme Tarihi:22.02.2018