“Gelecek Yüzyılda Hukuki Pencereden; Kişi Hakları, Dünya, Türkiye ve Medya” Adlı Konferans Gerçekleştirildi

Üniversitemizin de paydaşları arasında yer aldığı 10 Ocak Gazeteciler Günü Etkinlikleri kapsamında, Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’nun sunumuyla “Gelecek Yüzyılda Hukuki Pencereden; Kişi Hakları, Dünya, Türkiye ve Medya” adlı konferans gerçekleştirildi.

Programa, Niğde Vali Vekili Cemil Kılınç, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adem Alemdar’ın açılış konuşmaları ile başlayan program, T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’nun “Gelecek Yüzyılda Hukuki Pencereden; Kişi Hakları, Dünya, Türkiye ve Medya” adlı konferansıyla devam etti.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu konferans konuşmasına, “Basınımızın kamuoyunu aydınlatma ve objektif bir şekilde bilgilendirme noktasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Haberlerin doğruluğunu teyit de ederek ondan sonra paylaşımlarda bulunmalıyız. Basın, toplumu etkileme gücüne sahip bir yapıdır” diyerek başladı.

Basın mensuplarının yaşadıkları sorunlara da değinen T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, yabancı basın tarafından ülkemizde yapılan yayınların zamanında ne derecede saptırıldığını da ifade ederek bu yapıların ülkemizi kaos ortamına sürüklemek istediklerini belirtti.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu açıklamalarının sonunda AK Parti Milletvekili Selim Gültekin ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’i de kürsüye davet ederek soru cevap etkinliği yaparak konferansı sonlandırdı.

Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.