KARİYER GELİŞTİRME ODAKLI ÖĞRENCİ AR-GE PROJELERİ YARIŞMASI

Atatürk Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi iş birliğinde KUDAKAF’23 kapsamında Kariyer Geliştirme Odaklı Öğrenci Ar – Ge Projeleri Yarışması düzenlenecek olup katılım ve başvuru koşulları aşağıda belirtilmiştir. Başvurular iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir Birinci aşamada; a.Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) tarafıdan yönetilen yetenekkapisi.org adresinden, öğrenci olarak kayıt olduktan sonra, KUDAKAF’23 Kariyer Geliştirme Odakli Öğrenci Ar – Ge Projeleri Yarışması için başvuru yapılması, b.Başvuru formunu kapak sayfasında yer alan karekodu okutarak ulaşılabilecek formu doldurulup imzalandıktan sonra taranmış olarak jpeg veya pdf formatında, c.Başvuruya konu olan projeyi anlatan posterin jpeg veya pdf formatında, kudakaf23@atauni.edu.tr veya kudakaf23@gmail.com adreslerine son başvuru tarihi olan 26 Kasım 2023 saat 23:59’a kada gönderilmesi gerekmektedir. İkinci aşamada; Başvuru formunun ıslak imzalı olarak en geç 01 Aralık 2023 saat 17:00’da aşağıdaki adreste olacak şekilde kapalı bir zarf içerisinde elden veya posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Posta Adresi: Atatürk Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi (Merkez Öğrenci Yemekhanesi Alt Katı), Erzurum.

Başvuru Koşulları 1. Kariyer Geliştirme Odaklı Öğrenci Ar – Ge Projeleri Yarışması sadece ön lisans, lisans ve lisansüstü (yüksek lisans, doktora, bütünleşik doktora) öğrencilerin katılımına açıktır. Yarışmaya ekip olarak başvuru yapılması halinde ekipte sadece öğrencilerin yer alması gerekmektedir.

2.Kariyer Geliştirme Odaklı Öğrenci Ar – Ge Projeleri Yarışmasına grup / öğrenci kulübü, topluluğu olarak katılım mümkün olup bu durumda bir katılımcının proje temsilcisi olarak belirlenmesi gerekmektedir.

3.Proje önerisinin başvuru formunda, aşağıdaki kategorilerden hangisine girdiği ifade edilmelidir. Proje Önerisi Kategorileri; -Akıllı Ulaşım -Biyoteknoloji -Çevre ve Enerji Eğitim -Girişimcilik -İletişim -Sanayi -Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları-Tarım- Toplumsal Katkı Truizm

4.Başvuru yapacak projelerin konularıyla ilgili herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Projeler bu broşürde ifade edilen kategorilerden birine veya birkaçına girebilir. Proje öneriniz bu kategorilerden birine girmiyorsa, girdiği kategoriyi ifade eden en uygun kelimeyi başvuru formuna yazabilirsiniz.

5.Başvuruların 26 Kasım 2023 günü saat: 23:59’a kadar kudakaf23@atauni.edu.tr veya kudakaf23@gmail.com adreslerinene yapılması gerekmektedir. Başvuru formunu içeren mailin ekine proje önerisini anlatan 50x70 cm. boyutlarında bir afişin de eklenmesi gerekmektedir. Bu afişler 18-19 Aralık 2023 tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi/Erzurum’da düzenlenecek KUDAKAF’23 (Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı, 2023) kapsamında sergilenecektir.

6.Kariyer Geliştirme Odaklı Öğrenci Ar – Ge Projeleri Yarışması kapsamında ilk üç ödül ile mansiyon alan proje sahiplerine verilecek ödüller aşağıdaki gibidir: Birincilik Ödülü: Dizüstü Bilgisayar İkincilik Ödülü: Tablet Üçüncülük Ödülü: Tablet Mansiyonlar: 2 TB, 1.5 TB ve 1 TB’lİk Hard Disk


Detaylı Bilgi için:  kudakaf.org /yetenekkapisi.org