1. Kariyer ve AR-GE Proje Pazarı Günleri

Etkinlik Ayrıntıları


  • Etkinlik Adı: 1. Kariyer ve AR-GE Proje Pazarı Günleri

  • Etkinlik Tarihi: 04.05.2015 - 03.05.2029

  • Etkinlik Türü: Kariyer Günleri1. Kariyer ve AR-GE Proje Pazarı Günleri

Üniversitemizin tüm eğitim birimleri ve kulüplerinin katılımıyla 4-8 Mayıs 2015 tarihlerinde 1. Kariyer ve AR-GE Proje Pazarı Günleri düzenlendi.

Üniversitemizin düzenlediği “1. Kariyer ve Ar-Ge Proje Pazarı Günleri” Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1923’te düzenlenen açılış töreni ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Üniversitemiz Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği Topluluğu, 5 eserden oluşan mini bir konser verdi. Ardından açılış konuşmalarına geçildi.


Rektörümüz Prof. Dr. Adnan Görür yaptığı konuşmada ülke olarak çok çalışmamız gerektiğini belirterek işbirliklerinin önemine değindi. Özellikle üniversite-sanayi, üniversite-kamu işbirliklerinin oldukça önemli olduğunu ifade eden Rektör Görür, “Ülkenin ortaya koyduğu hedeflere yönelik çalışmaları mutlaka çok ileriye taşıyacak faaliyetler yapmamız gerekiyor” dedi.Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu yaptığı konuşmada iş dünyasının ihtiyaç duyduğu eğitimli çalışan eksikliğinin karşılanmasında üniversitelerin rolünün büyük olduğunu özellikle değişimin, gelişimin ve rekabetin her alanda kendini gösterdiği günümüzde, iş dünyasında görev alacak donanımlı, özgüven sahibi, üretken ve hedef odaklı çalışanlara ihtiyaç olduğunu söyledi.Açılış konuşmalarının ardından DOĞUŞ Otomotiv CEO’su ve Genel Müdürü Berk Çağdaş’ın     konuşmacı olduğu konferansa  geçildi.  Kişisel kariyerinden örnekler vererek öğrencilere tavsiyelerde bulunan Çağdaş, başarılı bir kariyer elde etmek için muhakkak bir farklılık ortaya koyarak sıradanlıktan uzaklaşmak gerektiğini söyledi. 
Üniversitemizdeki tüm bölümler ve kulüpler Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde ve kapalı alanda açılan stantlarda yaptıkları projeler, fiziksel olanaklar ve iş alanları ile ilgili katılımcılara bilgiler verdiler. Etkinlikler 4 gün boyunca sürdü.