15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Üniversitemizin de paydaşlığında Niğde’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri gerçekleştirildi.
15 Temmuz Darbe Girişimi Belgeseli, Üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Nafiz Tok tarafından gerçekleştirilen “Yeni Dünya Düzeni Bağlamında 15 Temmuz Darbe Girişimine Giden Süreç Üzerine Bir Değerlendirme” adlı konferans, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Futbol Turnuvası Protokol Açılış Maçı, Niğde Şehitliği Ziyareti, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” temalı fotoğraf sergisinin gezilmesi, Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif ve Hatm-i Şerif duasının okunması, Şehidimiz Ömer Halisdemir’in Kabri başında Kur’an-ı Kerim ve Dua okunması, 15 Temmuz Milli Birlik yürüyüşü ve Fener Alayı, Demokrasi Nöbeti etkinlikleri ve tüm camilerimizden sela okunması gibi birçok etkinliği barındıran 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemiz yönetim kadrosu, akademisyenler ve çok sayıda idari personelimiz katıldı.
Etkinlikler sırasında açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile 15 Temmuz hain darbe girişiminin, Milletimizin hafızasında yeniden tazelendiğini ifade ederek bu ihanete karşı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türk Milletinin sağlam bir iradeyle demokrasisine sahip çıktığını aktardı.
Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının sonunda, “Rabbim bizleri vatansız bırakmasın, 15 Temmuz gibi günleri bir daha Milletimize yaşatmasın. Başta Şehidimiz Ömer Halisdemir olmak üzere tüm Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.