15 Temmuz Derneği’nden Rektörümüze Ziyaret

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ın kurucuları, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Doç. Dr. Hasan Doğan ve Ayşe Arslantürk gibi değerli bilim insanlarının da Yönetim Kurulu’nda yer aldığı, 15 Temmuz Derneği, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya ziyarette bulundu.
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, 15 Temmuz’un yakın tarihimizde, milletimizi birleştiren günlerden biri olduğunu, bu günde Türk Milletinin, zincir vurulamaz özgürlüğüne ve demokrasisine sahip çıktığını aktararak 15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazan Şehit Ömer Halisdemir’in adını taşıyan Üniversitemizin de her zaman vatan, millet ve bayrak sevdalısı yeni nesiller yetiştirmek üzere aralıksız olarak çalıştığını vurguladı.
Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının sonunda, kendisine nezaket ziyaretinde bulunan 15 Temmuz Derneği üyelerine içten teşekkürlerini sundu.
15 Temmuz Derneği üyeleri ise yaptıkları açıklamalarda, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin çok değerli bir kahramanın adını taşıdığını aktararak, buraya gerçekleştirilen ziyaretin kendileri için de çok değerli bir anlam taşıdığını söylediler.
Dernek üyeleri ayrıca, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’nun kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve alaka dolayısıyla da teşekkürlerini ilettiler.
Ziyaret, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.