İkinci Kez Dünya Güreş Şampiyonu Olan Öğrencimizden Rektörümüze Ziyaret

İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda ikinci kez Dünya Şampiyonu olarak ülkemizi ve Üniversitemizi gururlandıran öğrencimiz Ahmet Talha Kacur, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’yu ziyaret etti.

2022 yılında İstanbul'da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan, bu yıl ise Kırgızistan'da gerçekleşen 7. İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda yine altın madalya kazanarak ikinci kez dünya şampiyonu olan Üniversitemiz öğrencisi Ahmet Talha Kacur ve Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüçhan İri, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu'yu makamında ziyaret ettiler.
Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve aynı zamanda Sağlık Bilimleri Enstitüsümüzün Antrenörlük Ana Bilim Dalı yüksek lisans eğitimine devam eden Kacur, büyükler grekoromen stil 87 kiloda altın madalya derecesiyle dünya şampiyonu oldu. Böylelikle Kacur ikinci kez Dünya Şampiyonluğunu elde ederek ülkemizi ve üniversitemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etti.

Dünya Şampiyonundan Olimpiyat’larda Altın Madalya ve Üçüncü Dünya Şampiyonluğu Sözü
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu şampiyon öğrencimize ata sporumuz güreşte elde ettiği başarılardan ötürü tebriklerini iletirken çalışmalarına aralıksız devam etmesini, ülkemize ve üniversitemize yeni gururlar yaşatmasını temenni etti. Şampiyon sporcu Kacur ise verdiği desteklerden ötürü Rektörümüze teşekkür ederek önümüzdeki olimpiyatlar ile dünya şampiyonalarından yine altın madalya ve üçüncü dünya şampiyonluğuyla döneceğinin sözünü verdi.

Ziyaret, dünya şampiyonu öğrencimizin son turnuvada elde ettiği altın madalya ve kemer ile Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takım formasını Rektörümüz Uslu’ya takdim etmesi ve günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.