Öğr. Gör. Ali Ölmez Kütüphanesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Merhum akademisyenimiz Öğr. Gör. Ali Ölmez adına Kızılay Niğde Şubesi ve Dinç ailesinin destekleriyle kurulan Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu içinde yer alan kütüphanemizin açılışı, Merhum akademisyenimizin ailesi ile birlikte Niğde Valisi Mustafa Koç, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Melih Ayhan, il protokol üyeleri ve personelimizin katılımıyla gerçekleştirildi.
Programda bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, “Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden Rahmetli Akademisyenimiz Öğr. Gör. Ali Ölmez’in adını verdiğimiz kütüphane açılışımıza hoş geldiniz. Hocamızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Bu fani hayatta güzel işler yapmalıyız ki göç ettikten sonra da güzel anılalım ve hatırlanalım. Rahmetli hocamız Ali Ölmez tam da bunu yapmıştır. Bugün açılışını yapacağımız Öğr. Gör. Ali Ölmez Kütüphanesi ile de merhum çalışma arkadaşımızın adı okulumuzda her zaman  yaşatılacak ve iyi hatırlanacaktır. Kütüphanemizin öğrencilerimize fayda sağlamasını ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının sonunda destekleri dolayısıyla Kızılay Niğde Şube Başkanı Kemal Gençoğlu’na ve kütüphanemize kitap bağışında bulunan Dinç ailesine teşekkürlerini iletti.
Program Merhum akademisyenimiz Öğr. Gör. Ali Ölmez, yakın zamanda kaybettiğimiz akademisyenimiz Merhum Öğr. Gör. Mehmet Yılmaz Uzun ve Merhum Psikiyatri Uzm. Dr. Köksal Dinç için Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılması ve helva dağıtılması ile son buldu.