Pakistan’lı Doktora Öğrencimiz Diplomasını Rektörümüzün Elinden Aldı

Azad Jammu ve Keşmir Üniversitesinde (University of Azad Jammu & Kashmir) ögretim elemanı olarak olarak çalışırken, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından burs kazanarak Üniversitemizde doktora yapan öğrencimiz Ausnain Naveed yüksek not ortalaması yakalayarak eğitimini başarıyla tamamladı.

Elektrik Elektronik Mühendisiliği Bölümü Doktora öğrencimiz Ausnain Naveed bu başarısının ardından diplomasını Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’ın elinden aldı.

Diploma töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar'a Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Kutsi Savaş Erduran, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Barut, Doktora Danışmanı Prof. Dr. Saffet Ayasun ve Mühendislik Fakültemiz Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Kamil Fatih Dilaver de eşlik etti.

Diploma töreninde açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, “Üniversitemizin kapısı tüm mezunlarımıza her zaman açıktır. Öğrencilerimiz, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesini evleri gibi görebilir ve Ar-Ge amaçlı veya başka işbirlikleri için her zaman kapımızı çalabilirler. Öğrencimiz Ausnain Naveed’i de bulunduğu yerde üniversitemizin temsilcisi ve gönüllü elçisi olarak görüyorum. Kendisine akademik hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Doktorasını tamamlayarak Azad Jammu ve Keşmir Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam edecek olan Dr. Ausnain Naveed ise açıklamalarında, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin öğrencilerine sunduğu uluslararası standartlardaki eğitim kalitesi ve fiziki imkanları sayesinde kendisini akademik anlamda geliştirdiğini ifade ederek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin bir gönüllü elçisi olacağını sözlerine ekledi.

Diploma töreni günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.