Pakistanlı Doktora Öğrencimize Diplomasını Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar Takdim Etti

Elektrik Elektronik Mühendisiliği Bölümü YÖK Burslusu Doktora öğrencimiz Pakistanlı Muhammad Ali, Fen Bilimleri Enstitüsündeki çalışmalarını başarı ile tamamlayarak doktora derecesini aldı.

Uluslararası öğrencimizin bu başarısının ardından pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen diploma törenine Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Mühendislik Fakültemiz Dekan Vekili Prof. Dr. Metin Yıldırım, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürümüz Prof. Dr. Murat Barut, Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Başkan Vekilimiz Doç. Dr. Yasemin Altuncu ve öğrencimizin Doktora Danışmanı Doç. Dr. Yasin Kabalcı katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, uluslararası öğrencilerimizin Üniversitemizde aldıkları nitelikli eğitim ile kendi ülkelerinde faydalı işlere imza attıklarını, bunun yanında kültürlerin kaynaşması noktasında da önemli birer gönüllü elçi olduklarını ifade etti. Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar açıklamalarını, “Üniversitemiz sahip olduğu akademik bilgi ve birikim ile her öğrencisinin başarılı olması için gerekli olan şartları sağlamaya devam edecektir. Doktora derecesini alan öğrencimiz Muhammad Ali’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diyerek noktaladı.

Öğrencimiz Muhammad Ali ise törendeki açıklamasında, kendisinin akademik gelişimi konusunda önemli fırsatlar sunan Üniversitemize teşekkür ederek ülkesine güzel hatıralar ile döndüğünü ve ülkesinde nitelikli işler yaparak katkı sağlayacak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Öğrencimiz Muhammad Ali sözlerinin sonunda bir gönüllü elçi olarak ülkesi Pakistan’da Türkçe’yi öğretmek, Türk kültürünü tanıtmak ve Pakistanlı öğrencilerin Üniversitemiz tarafından düzenlenen uluslararası kongrelere katılımını sağlamak üzere de çalışmalar yapacağını ifade etti.