Rektörümüz Niğde KOP Çocuk Kütüphanesi’nin Açılışına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde KOP Çocuk Kütüphanesi Projesi kapsamında Niğde Belediyesi tarafından hayata geçirilen Niğde KOP Çocuk Kütüphanesi’nin açılış törenine katıldı. 
Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in açılış konuşması ile başlayan program, kütüphanenin açılış kurdelesinin kesilmesi ile devam etti.
Niğde il protokolünü ile birlikte vatandaşların da yoğun bir katılım gösterdiği açılış töreninin ardından açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, “Bugün, Niğde Belediyemizin KOP tarafından desteklenen proje neticesinde açılışını yaptığı Niğde KOP Çocuk Kütüphanesi için bir araya geldik. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yönetimi olarak Üniversitemize, Niğde’ye ve tüm paydaşlarımıza katkı sağlayacak projelerin destekçisi olacağımızı daha önce de ifade etmiştik. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi içerisinde yer alan ve oldukça değerli yazarların kitaplarının yer aldığı bu kütüphaneye tüm çocuklarımızın gelerek buradan istifade etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kitapsever olarak, projede emeği geçenlere ve destekleyen KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına teşekkür ediyorum” dedi.