Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Resepsiyonuna Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemizin de paydaşlığında, Gazeteci Arif Acındı adına düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Resepsiyonu’na katıldı.

Resepsiyona Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte, Niğde Vali Vekili Cemil Kılınç, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Protokol konuşmaları ile başlayan programda bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, “Geçmişten günümüze halkın doğru ve hızlı bir şekilde bilinçlendirilmesine katkı sağlayan basınımızın önemi oldukça büyüktür. Dünyanın her yerinde gece gündüz demeden bu düstur ile aralıksız olarak çalışarak basın temsilcilerimiz yine büyük bir övgüyü de hak etmektedirler. Toplumun gerçek dışı ve yanlış bilgiler ile yanıltılmasına engel olan basınımız bu yönüyle de kamu görevini üstlenerek toplumsal huzura da önemli katkılar sağlamaktadır” diyerek basının öneminden bahsetti.

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarını, “30. yaşına giren Üniversitemiz ile özellikle Niğde’mizin güzide yerel basını, 1992 yılından bu yana birbirlerine ve Niğde’mize değer katan iki önemli unsur olmuşlardır. Özellikle, yönetime geldiğimiz gün itibarıyla bu bilinç çerçevesinde hareket ederek basınımıza olan güvenimizi ve desteğimizi sürdürmekteyiz. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yönetimi olarak, toplumumuza sağladığı sağlıklı bilgi akışı ile bilinçlendiren basınımıza her zaman destek olacağımızı da ayrıca vurgulamaktayız” diyerek noktaladı.

Etkinlikte, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün tarafından, programa yaptığı katkılar ve destekleri dolayısıyla teşekkür plaketi de takdim edildi. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu ise yaptığı başarılı çalışmalar ile ödül kazanan Gülcan Songur’a ödülünü takdim etti.

Etkinlik günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.