Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar'dan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milli iradesinin temsili 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bundan tam 101 yıl önce Yüce Türk Milletinin kendi egemenliği ve bağımsızlığı uğruna topyekûn vermiş olduğu mücadele, dünya tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Yokluklara ve zorluklara rağmen inanç ve azimle verilen bu kutlu mücadele, demokrasi ve egemenliğimize olan gönülden bağlılığımızın en önemli göstergesidir.

Milli iradenin tecelligâhı olan Meclisimizin kuruluş gününün, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza bir bayram olarak armağan edilmesi, Atamızın yeni nesillere olan güveninin de en açık ifadelerinden biridir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin ve kıymetli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."