Türkmenistan Büyükelçiliği Başkatibinden Rektörümüze Ziyaret

Türkmenistan Büyükelçiliği Başkatibi Kerim Yazberdiyev, Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörümüz Öğr. Gör. Hülya Üründü’nün de katılımıyla gerçekleşen görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Türkmenistan Büyükelçiliği Başkatibi Kerim Yazberdiyev’e Üniversitemizde hali hazırda devam etmekte olan uluslararası projeler ve ortaklıklar ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Türk Dünyası Ülkeleri ile bilim alanında bir araya gelebilmenin ve ortak bir çatıda buluşabilmenin önemli olduğuna vurgu yaparak Türkmenistan üniversiteleri ile de ortak çalışmalar yapmaya hazır olduklarının altını çizdi ve bu konuda büyük bir arzu içinde olduklarını da belirtti.

Uluslararası iş birliklerinin, uluslararası üniversiteler sıralamalarında da etkili olduğu aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Türkmenistan Büyükelçiliği Başkatibi Kerim Yazberdiyev’den de iş birliği konusunda destek beklediklerini ayrıca ifade etti.

Türkmenistan Büyükelçiliği Başkatibi Kerim Yazberdiyev ise Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile yapılacak iş birliklerinden memnun olacaklarını söyleyerek bu konuda elinden gelen gayreti göstereceğini de sözlerine ekledi.

Ziyaret Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar ve Türkmenistan Büyükelçiliği Başkatibi Kerim Yazberdiyev’in hediyeleşmesinin ardından son buldu. Türkmenistan Büyükelçiliği Başkatibi Kerim Yazberdiyev ayrıca, Üniversitemizdeki Türkmenistanlı öğrencilerle de bir araya geldi ve eğitim-öğretim ile diğer konularda kendisine sunulan görüş ve önerileri değerlendirdi.