Üniversitemiz ile Ditaş Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ve Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz ile Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolü, Üniversitemiz ve Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş.’nin birlikte gerçekleştirecekleri, bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmalarını, projelere dayalı bilimsel yayın çalışmaları ile öğretim elemanlarımızın firmada verecekleri danışmanlık hizmetlerini, Üniversitemizin ilgili bölümlerinde okuyan lisansüstü öğrencilerin firma ile yapılan iş birliği içerisinde ya da firma bünyesinde yapacakları lisansüstü tez çalışmaları ile ilgili bölümlerde okuyan lisans öğrencilerin firma bünyesinde yapacakları staj ve bitirme projelerini ve Üniversitemiz ve firma iş birliği ile yapılacak seminer, konferans, tanıtım ve benzeri etkinlikleri kapsıyor.

Üniversitemiz Senato Salonunda pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşen ve Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar ve Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. adına Genel Müdür Murahhas Aza Osman Sever tarafından imzalanan iş birliği  protokolü imza töreninde, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kutsi Savaş Erduran, Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. Teknik Direktörü Tezay Kartal ve İnsan Kaynakları Müdürü Sibel Öztürk de hazır bulundu.

İmzalanan protokolün ardından açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde’de faaliyet göstermekte olan önemli bir firma ile protokol imzaladıklarının altını çizerek önemli firmalar ile yapılan ve yapılacak olan bu protokollerin, Kamu-Sanayi-Üniversite iş birlikleri kapsamında Üniversitemize katkı sağlayacak değerler olduğunu belirtti. Rektörümüz açıklamalarını, protokolün her iki tarafa ve Niğde’ye hayırlı olmasını dileyerek sonlandırdı.