Üniversitemiz ve Niğde Fen Lisesi Arasında Protokol İmzalandı

Niğde ili eğitim öğretim faaliyetlerine aralıksız olarak desteğini sürdüren Üniversitemiz bu kapsamda Niğde Fen Lisesi ile sosyal ve bilimsel iş birliğini geliştirmek amacıyla protokol imzaladı. Protokolü Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu imzalarken Niğde Fen Lisesi adına ise Niğde il Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ve Okul Müdürü Mehmet Özdemir protokole imza attılar.
İmzalanan protokol ile Üniversitemiz, Üniversitemizde öfke kontrolü, motivasyon, stres yönetimi, iletişim ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve bağımlılık (internet, cep telefonu, televizyon vb.) gibi konularda konferans ve seminerler yapacak. Niğde Fen Lisesi öğrencileri, proje çalışmasında hem kütüphanede çalışmak hem de kitap temini yapmak, sosyal ve sportif tesislerden yararlanmak, okul projeleri için Üniversiteye ait fakültelerin laboratuvarlarından ve öğretim görevlilerinden yararlanmak gibi birçok konuda Üniversitemizden faydalanacak.
Protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, imzalanan protokolün Niğde Fen Lisesi öğrencilerine önemli bir avantaj sağladığını ifade ederek eğitim konusundaki bu tarz desteklerinin aralıksız olarak devam edeceğini aktardı. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu protokolün imzalanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Niğde il Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise açıklamalarında Niğde Fen Lisesi’ne önemli bir destek sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya teşekkür ederek protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.