Üniversitemizin STK’lara Olan Desteği Aralıksız Sürüyor

Üniversitemiz ve Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği arasında lisansüstü eğitim alanında gerçekleştirilecek iş birliğinin usul ve esaslarının düzenlendiği bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokole Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği adına ise İl Temsilcisi İhsan Uğraş imza attı.
Bu protokole göre Kamu-Sen Niğde İl Temsilciği üyelerinin meslekleri ile ilgili gelişmeleri takip edilerek, bilgi ve becerilerinin artırılmasına yönelik lisansüstü eğitim alma ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlanıyor.
Buna göre, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yürütülen II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları için her eğitim-öğretim yılı başında belirlenen eğitim ücretlerinde, Kamu-Sen Niğde İl Temsilcilği üyelerine indirim uygulanacak. İndirim oranları, her bir yüksek lisans programına kayıt yaptıran üye sayısı, verilen kontenjanın %10’u kadar %5, %20’si kadar %10, %30’u kadar %15, %40’ı kadar %20, %50’si ve üzeri üyeler için %25 şeklinde uygulanacak. Ödemeler, Üniversitemizin uygun gördüğü ödeme şekilleri ile yapılacak.
Protokolün ardından açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin toplumun tüm kesimlerine lisansüstü eğitim fırsatı sunma noktasında önemli çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek iş birliklerinin artarak devam edeceğini de önemle vurguladı. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu ayrıca imzalanan protokol dolayısıyla Kamu-Sen Niğde İl Temsilcisi İhsan Uğraş’a teşekkür etti.
Kamu-Sen Niğde İl Temsilcisi İhsan Uğraş ise törendeki açıklamalarında, ortaya konulan iş birliği dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya teşekkür ederek protokolün herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.