Bölüm Başkanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Bölümümüzün sayfasına hoş geldiniz.

Ülkemizde spor camiasında bilimsel anlamda hakettiği değeri alamamış olan antrenörlük mesleğini seviyor ve emek vereceğinizi düşünüyorsanız, kendi alanlarında uzman eğitim kadrosu ve yeterli spor tesisleri ile eğitim alacağınız doğru yere gelmiş bulunmaktasınız.

Günümüzde spor alanında ileri gitmiş ülkelere baktığımızda, antrenörlük eğitimini bilimsel gelişmeler ışığında verdiklerini ve uygulama alanında bu bilimsel verileri çok iyi uyguladıklarını görmekteyiz.   Her branşta ülke alt yapı kaynaklarını çok iyi kullanarak ülkemizin çocuklarını alt yapıdan milli takım seviyesine kadar antrenman bilimine uygun şekilde yetiştirmek zorundayız.

Bu nedenle antrenörlük bölümü olarak en önemli amaçlarımız; dört yıllık eğitimin sonucunda antrenman bilimini uygulama alanında doğru bir şekilde uygulamak ve spor etiğine önem veren antrenörler yetiştirmektir. Bunun için bölümümüzde, teorik derslerimizi yapacağımız derslikler ile birlikte bilgisayar laboratuvarımız, araştırma laboratuvarlarımız, 3 spor salonumuz, uluslararası kriterlere uygun atletizm sahamız, futbol sahamız, yarı olimpik yüzme havuzumuz, step-aerobik salonumuz, halk oyunu salonumuz, masaj salonumuz ve tenis kortlarımız bulunmaktadır.

Dört yılın sonunda başarılı bir akademik eğitim sürecinden geçen öğrencilerimize,  yüksek lisans ve doktora yapma imkanını da sunarak akademik hayata geçiş fırsatı vermek istiyoruz. Bunun yanında, bölüm mezunlarımız Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı kamu kurumları ile birlikte özel sektörde ve spor kulüplerinde iş bulabilme imkanına sahiptirler.

Antrenörlük eğitimi bölümümüzde 1 profesör dr., 2 doçent dr., 3 doktor öğretim üyesi, 2 araştırma görevlisi ve 6 öğretim görevlisinden oluşan akademik kadro yapısı ile eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma yapabilme kapasitesine sahiptir.

Bölümüzle ilgili bilgilere https://www.ohu.edu.tr/sporbilimlerifakultesi bölümler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Sizi aramızda görmekten mutlu olacağımı belirterek eğitim- öğretim hayatınızda başarılar dilerim.
Son Güncelleme Tarihi:02.08.2021