Mezuniyet - İlişik Kesme - Diploma Teslim ve Kayıp İşlemleri--ÖĞRENCİLERİMİZİN MEZUNİYET İŞLEMLERİNİN GERÇEKLEŞTİRİLEBİLMESİ VE GECİKME OLMAMASI İÇİN KÜTÜPHANEDEN ÖDÜNÇ ALDIKLARI KİTAPLARI ÜNİVERSİTEMİZ KÜTÜPHANESİNE
--ARAÇLARI İÇİN ALDIKLARI ARAÇ ÇIKARTMALARINI (STİCKER) FAKÜLTE ÖĞRENCİ İŞLERİ BİRİMİNE ELDEN TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. (Diploma teslimi için gereklidir)
--"MEZUN ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ"  (Diploma tesliminden önce öğrenci otomasyon sistemi üzerinden giriş yapılarak, öğrenci tarafından mutlaka doldurulmalıdır.) 

--MEZUNİYET BELGELERİ VEKALETEN TESLİM ALINACAKSA TESLİM ALACAK KİŞİ ADINA ÇIKARILMIŞ NOTER TASDİKLİ VEKALETNAME

--DÖNEM SONLARINDA MEZUN OLABİLECEK DURUMDA OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖĞRENCİ OTOMASYON SİSTEMİNDE BULUNAN ALDIKLARI DERSLER İLE WEB SAYFASINDA BULUNAN BÖLÜMLERİNİN DERS PLANLARINI KARŞILAŞTIRMALARI ALMADIKLARI/EKSİK OLAN DERSLERİ VEYA NOTLARI GİRİLMEYEN DERSLERİ VAR İSE BÖLÜMLERİNE BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR. (ÖZELLİKLE FARABİ-ERASMUS Vb. ÖĞRENCİLERİ VE YATAY GEÇİŞ İLE GELEN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR)
--İLİŞİK KESME BELGESİ DOLDURMA VE  ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI  İADE  İŞLEMLERİ DİPLOMA TESLİMİNDE ÖĞRENCİ İŞLERİNDE YAPILACAKTIR.
--ÖĞRENCİLERİMİZ.ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİNİ  DİPLOMA ALMAK ÜZERE ÖĞRENCİ İŞLERİNE BAŞVURMADAN ÖNCE ÖĞRENCİ OTOMASYON SİSTEMİNE GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA DOLDURACAKLARDIR.(ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ DOLDURULMADIĞINDA  DİPLOMA TESLİMİ YAPILAMAMAKTADIR.)
--YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER MUTLAK SURETLE TÜRKİYE MEZUNLARI BİLGİ FORMUNU İLGİLİ WEB SAYFASI SİSTEMİNDE DOLDURUP ÇIKTISINI ALDIKTAN SONRA ÖĞRENCİ İŞLERİNE DİPLOMA ALMAK ÜZERE BAŞVURMALIDIRLAR.
YENİ MEZUNLAR MEZUNİYET VE DİPLOMA TESLİM İŞLEMLERİ

1--İLİŞİK KESME BELGESİ
Formlar kısmından indirebilir veya Öğrenci İşleri Biriminden temin edebilirsiniz.
Formda Bulunan İmza Kısımları İlgili Birimler Dolaştırılarak Eksiksiz olarakTamamlanacaktır.

2--ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI TESLİM EDİLECEKTİR.
Kayıp ise Gazete Kayıp İlanı İle Başvurulacaktır.

3--ARAÇ STİCKERİ TESLİM EDİLECEKTİR.(Diploma teslimi için gereklidir)


 
4-YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİMİZDEN MEZUN OLANLAR
" TÜRKİYE MEZUNU BİLGİ FORMUNU"  İLGİLİ WEB SAYFASINDA DOLDURACAKLARDIR. FORMUN ÇIKTISINI ALARAK FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİ İŞLERİNE  "YURT DIŞI TÜRKLER VE AKRABALAR TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞINA"  İLETİLMEK ÜZERE TESLİM EDECEKLERDİR.

TÜRKİYE MEZUNLARI BİLGİ FORMU OLUŞTURMA İŞLEMLERİ AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ                 AFİŞ-1  /    AFİŞ-2
     5--KAYITLI KİTAPLAR MUTLAK SURETLE KÜTÜPHANE VEYA İLGİLİ BİRİMLERE TESLİM EDİLECEKTİR. 
Kitap Teslim işlemi tamamlanmadan öğrencilerimiz sistemden mezun edilememektedir. Bu nedenle dönem sonu itibariyle kitapların ivedilikle teslim edilmesi gerekmektedir. 


6-MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ MEZUN BİLGİ SİSTEMİNE KAYIT YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR. GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ
7-"MEZUN ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ"  (Diploma tesliminden önce öğrenci otomasyon sistemi üzerinden giriş yapılarak, öğrenci tarafından mutlaka doldurulmalıdır.) 

MEZUN ANKETİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

8--BUNLAR DIŞINDA BULUNAN DİĞER ÜNİVERSİTEMİZİ/FAKÜLTEMİZE AİT HER TÜRLÜ MALZEME,EŞYA,ALET,BİNİŞ (CÜBBE VE KEP) VB. İLGİLİ BİRİMLERE MUTLAK SURETLE TESLİM OLUNACAKTIR.
 

*Öğrencilerimizin Mezuniyet töreni için aldıkları binişleri ( cübbe ve kep)  diploma tesliminden önce ilgili  birime iade etmeleri gerekmektedir.

   ESKİ MEZUNLAR DİPLOMA TESLİM İŞLEMLERİ

--GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ ASLI  (KAYIP İSE GAZETE KAYIP İLANI İLE BAŞVURULACAKTIR.)
--NÜFUS CÜZDANI İBRAZI
--MEZUNİYET BELGELERİ VEKALETEN ALINACAKSA, TESLİM ALACAK KİŞİ ADINA ÇIKARILMIŞ NOTER TASDİKLİ VEKALETNAME
  DİPLOMA KAYBI DURUMUNDA

--Niğde Üniversitesi …..……. Eğitim Fakültesi’nden …………. tarihinde almış olduğum diplomamı kaybettim. Hükümsüzdür.” içerikli kayıp ilanının yer aldığı gazetenin aslı.
--Nüfus Cüzdanı / Pasaport (Yabancı Uyruklular için) fotokopisi.
--2 Adet Fotoğraf ( Son 6 ay içerisinde çekilmiş)
--Diploma İkinci Nüsha Düzenleme Talep Dilekçesi
Formlar kısmından indirebilir veya Öğrenci İşleri Biriminden temin edebilirsiniz.
FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİ İŞLERİ BİRİMİNE BAŞVURULACAKTIR !

Son Güncelleme Tarihi:16.04.2024